Диод MRT100KP78CAE3 Диод MRT100KP78CAE3
4.9 63
MRT100KP78CAE3
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод MRT100KP78CAE3
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : MRT100KP78 ->
Bidirectional Channels : 1
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-204AR, Axial
Power - Peak Pulse : 100000W (100kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : Case 5A (DO-204AR)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 153V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 78V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию разные диоды и целое множество похожих товаров .
Основные характеристики диода MRT100KP78CAE3 : MRT100KP78CAE3Circuit Protection/ TVS - Diodes153V Clamp Ipp Tvs, Корпус для сквозного отверстия диода 5A (DO-204AR)