Диод Шоттки MBRB20200CTT4G Диод Шоттки MBRB20200CTT4G
MBRB20200CTT4G
диоды
Диод Шоттки  MBRB20200CTT4G  фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки MBRB20200CTT4G
Технические характеристики:
Diode Configuration : Common Cathode
Number of Elements per Chip : 2
Brand : ON Semiconductor
Package Type : D2PAK (TO-263)
Maximum Continuous Forward Current : 20A
Mounting Type : Surface Mount
Maximum Forward Voltage Drop : 900mV
Pin Count : 3
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current : 150A
Diode Type : Schottky
Peak Reverse Repetitive Voltage : 200V
Diode Technology : Schottky
Base Product Number : MBRB20200 ->
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 1mA @ 200V
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Operating Temperature - Junction : -65В°C ~ 150В°C
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-263-3, DВІPak (2 Leads + Tab), TO-263AB
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : SWITCHMODEв„ў ->
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : D2PAK-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900mV @ 10A
Вес, г : 2.09
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды Шоттки и похожие приборы.
Основные характеристики диода Шоттки MBRB20200CTT4G : MBRB20200CTT4G Диоды и тиристоры / Диоды Шоттки / Сборки диодов Шоттки Корпус: D2PAK, инфо: Диод Шоттки х2 200V 2х10A 0.9V общ. катод Диоды с барьером Шоттки, от 10 до 25 А, ON Semiconductor