Диод M1.5KE250CAE3 Диод M1.5KE250CAE3
4.9 63
M1.5KE250CAE3
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод M1.5KE250CAE3
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 1.5KE250 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 5A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : CASE-1
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 344V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 214V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды и множество похожих изделий.
Основные характеристики диода M1.5KE250CAE3 : M1.5KE250CAE3Circuit Protection/ TVS - Diodes344V Clamp 5A Ipp Tvs Diode Through Hole CASE-1