Микросхема LTC1751EMS8-3.3#PBF Микросхема LTC1751EMS8-3.3#PBF
LTC1751EMS8-3.3#PBF
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема LTC1751EMS8-3.3-PBF
Технические характеристики:
Base Product Number: LTC1751 ->
Current - Output: 100mA
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 800kHz
Function: Step-Up
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (TA)
Output Configuration: Positive
Output Type: Fixed
Package: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118"", 3.00mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Supplier Device Package: 8-MSOP
Synchronous Rectifier: No
Topology: Charge Pump
Video File: Introducing Power by LinearProduct demonstration o
Voltage - Input (Max): 5.5V
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Вид монтажа: SMD/SMT
Входное напряжение (макс.): 5.5 V
Входное напряжение МИН.: 2 V
Выходное напряжение: 3.3 V
Выходной ток: 80 mA
Диапазон рабочих температур: 40 C to + 85 C
Категория продукта: Регуляторы напряжения - Импульсные регуляторы
Рабочий ток источника питания: 0.02 mA