Диод LCDA24.TBT Диод LCDA24.TBT
4.9 63
LCDA24.TBT
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  LCDA24.TBT  фотография.
Технические характеристики
Диод LCDA24.TBT
Полное название: LCDA24.TBT.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : LCDA24 ->
Bidirectional Channels : 2
Capacitance @ Frequency : 5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 5A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse : 300W
Power Line Protection : No
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : 8-SO
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 55V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 24V (Max)
Также на сайте zapadpribor.com представлено другие диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода LCDA24.TBT : LCDA24.TBTCircuit Protection/ TVS - Diodes55V Clamp 5A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SO