Диод LCDA15TR Диод LCDA15TR
4.9 63
LCDA15TR
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  LCDA15TR  фотография.
Технические характеристики
Диод LCDA15TR
Полное название: LCDA15TR.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 4
Capacitance @ Frequency : 5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 1A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse : 300W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : 8-SO
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 15V (Max)
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие приборы.
Основные характеристики диода LCDA15TR : LCDA15TRCircuit Protection/ TVS - Diodes24V Clamp 1A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SO