Диод JANTXV1N5650A Диод JANTXV1N5650A
4.9 63
JANTXV1N5650A
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод JANTXV1N5650A
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 21.4A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-13
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500/500 ->
Supplier Device Package : DO-13 (DO-202AA)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 70.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 43.6V
EU RoHS : Not Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Configuration : Single
Direction Type : Uni-Directional
Number of Elements per Chip : 1
Minimum Breakdown Voltage (V) : 48.5
Maximum Clamping Voltage (V) : 70.1
Maximum Reverse Stand-Off Voltage (V) : 43.6
Maximum Peak Pulse Current (A) : 21.4
Maximum Reverse Leakage Current (uA) : 5
Test Current (mA) : 1
Peak Pulse Power Dissipation (W) : 1500
Minimum Operating Temperature (°C) : -65
Maximum Operating Temperature (°C) : 175
Supplier Temperature Grade : Military
Pin Count : 2
Supplier Package : DO-13
Packaging : Bag
Diameter : 5.84
Mounting : Through Hole
Package Length : 13.2
PCB changed : 2
Lead Shape : Through Hole
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода JANTXV1N5650A : JANTXV1N5650ACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 70,1 В, 21,4 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, DO-13 (DO-202AA)