Диод JANTX1N5612 Диод JANTX1N5612
4.9 63
JANTX1N5612
диоды
Диод  JANTX1N5612  фотография.
Технические характеристики
Диод JANTX1N5612
Полное название: JANTX1N5612.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 1N5612 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 19A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : G, Axial
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500/434 ->
Supplier Device Package : G, Axial
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 78.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 49V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода JANTX1N5612 : JANTX1N5612Circuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 78,5 В, 19 А, Ipp Tvs, диод, сквозное отверстие G, осевой