Диод CPDQC12V-HF Диод CPDQC12V-HF
4.9 63
CPDQC12V-HF
диоды
Диод  CPDQC12V-HF  фотография.
Технические характеристики
Диод CPDQC12V-HF
Полное название: CPDQC12V-HF.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
Capacitance @ Frequency : 12pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 1A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse : 25W
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : 0402C/SOD-923F
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 25V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 12V (Max)
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию разные диоды и целое множество похожих товаров .
Основные характеристики диода CPDQC12V-HF : CPDQC12V-HFCircuit Protection/ TVS - Diodes25V Clamp 1A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0402C/SOD-923F