Симистор BTA316Y-800CTQ Симистор BTA316Y-800CTQ
BTA316Y-800CTQ, Симистор, 800В, 16А, 35мА, Упаковка туба, THT, ITO220AB
тиристоры, триаки
Симистор BTA316Y-800CTQ фотография 1.
Технические характеристики
Симистор BTA316Y-800CTQ
Технические характеристики:
Brand : WeEn Semiconductors
Factory Pack Quantity : 1000
Gate Trigger Current - Igt : 35 mA
Gate Trigger Voltage - Vgt : 0.8 V
Holding Current Ih Max : 40 mA
Manufacturer : WeEn Semiconductors
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Mounting Style : Through Hole
Non Repetitive On-State Current : 160 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 5 uA
On-State RMS Current - It RMS : 16 A
On-State Voltage : 1.5 V
Package / Case : IITO-220-3
Packaging : Tube
Part # Aliases : 934072059127
Product Category : Triacs
Product Type : Triacs
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 800 V
Subcategory : Thyristors
Вес, г : 1.5
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию разные симисторы и целое множество похожих товаров .
Основные характеристики симистора BTA316Y-800CTQ : BTA316Y-800CTQ, Симистор, 800В, 16А, 35мА, Упаковка туба, THT, ITO220ABПолупроводники/ Симисторы