Диод Шоттки BAS70-04WFILM Диод Шоттки BAS70-04WFILM
BAS70-04WFILM
диоды
Диод Шоттки BAS70-04WFILM фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки BAS70-04WFILM
Технические характеристики:
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-70, SOT-323
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Small Signal =
Supplier Device Package : SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 70V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1V @ 15mA
Brand : STMicroelectronics
Configuration : Dual Series
Factory Pack Quantity : 3000
If - Forward Current : 70 mA
Ifsm - Forward Surge Current : 1 A
Ir - Reverse Current : 10 uA
Manufacturer : STMicroelectronics
Maximum Operating Temperature : +150 C
Minimum Operating Temperature : -65 C
Mounting Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : +150 C
Packaging : Cut Tape or Reel
Product : Schottky Diodes
Product Category : Schottky Diodes и Rectifiers
Product Type : Schottky Diodes и Rectifiers
Series : BAS70
Subcategory : Diodes и Rectifiers
Technology : Si
Termination Style : SMD/SMT
Vf - Forward Voltage : 1 V
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 70 V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды Шоттки и похожие приборы.
Основные характеристики диода Шоттки BAS70-04WFILM : BAS70-04WFILM Диодная матрица, 1 пара, последовательное соединение Schottky, 70 В, 70 мА (постоянный ток), поверхностный монтаж SC-70, SOT-323