Диод Шоттки BAS3005B02VH6327XTSA1 Диод Шоттки BAS3005B02VH6327XTSA1
BAS3005B02VH6327XT, Диод выпрямительный Шоттки, 30В, 500мА, SC79
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод Шоттки BAS3005B02VH6327XTSA1 фотография.
Технические характеристики
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Type : Schottky Diode
Maximum DC Reverse Voltage (V) : 30
Configuration : Single
Maximum Continuous Forward Current (A) : 0.5
Peak Non-Repetitive Surge Current (A) : 5
Peak Forward Voltage (V) : 0.62
Peak Reverse Current (uA) : 25
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 125
Supplier Temperature Grade : Automotive
Packaging : Tape and Reel
Automotive : Yes
AEC Qualified Number : AEC-Q101
Standard Package Name : SOD-523
Pin Count : 2
Supplier Package : SC-79
Military : No
Mounting : Surface Mount
Package Height : 0.55
Package Length : 1.2
Package Width : 0.8
PCB changed : 2
Lead Shape : Flat
Base Product Number : BAS3005 ->
Capacitance @ Vr, F : 10pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) : 500mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr : 25ВµA @ 30V
Diode Type : Schottky
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0070
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -55В°C ~ 125В°C
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-79, SOD-523
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : PG-SC79-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 620mV @ 500mA
Вес, г : 0.05
Основные характеристики диода Шоттки BAS3005B02VH6327XTSA1 : BAS3005B02VH6327XT, Диод выпрямительный Шоттки, 30В, 500мА, SC79 Полупроводники/ Диоды/ Диоды Шоттки/ Диоды Шотки SMDДиод Шоттки 30V 500mA (DC) для поверхностного монтажа PG-SC79-2