Диод Шоттки 80SQ045NG Диод Шоттки 80SQ045NG
Диод Шоттки 80SQ045NG
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод Шоттки 80SQ045NG фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки 80SQ045NG
Технические характеристики:
Diode Configuration : Single
Number of Elements per Chip : 1
Brand : ON Semiconductor
Package Type : DO-41
Maximum Continuous Forward Current : 8A
Mounting Type : Through Hole
Diameter : 5.3mm
Maximum Forward Voltage Drop : 550mV
Pin Count : 2
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current : 140A
Diode Type : Schottky
Peak Reverse Repetitive Voltage : 45V