Диод 30KPA90CA-B Диод 30KPA90CA-B
4.9 63
30KPA90CA-B
диоды
Диод  30KPA90CA-B  фотография.
Технические характеристики
Диод 30KPA90CA-B
Полное название: 30KPA90CA-B.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
California Prop 65 : Warning Information
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 207A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : Not Applicable
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : P600, Axial
Power - Peak Pulse : 30000W (30kW)
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : 30KPA ->
Supplier Device Package : P600
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 100.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 146.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 90V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию диоды , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики диода 30KPA90CA-B : 30KPA90CA-BCircuit Protection/ TVS - Diodes146.4V Clamp 207A Ipp Tvs Diode Through Hole P600