Диод Шоттки VS-43CTQ100-M3 Диод Шоттки VS-43CTQ100-M3
VS-43CTQ100-M3
диоды
Технические характеристики
Диод Шоттки VS-43CTQ100-M3
Технические характеристики:
Base Product Number : 43CTQ100 ->
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 1mA @ 100V
Diode Configuration : 1 Pair Common Cathode
Diode Type : Schottky
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature - Junction : -55В°C ~ 175В°C
Package : Tube
Package / Case : TO-220-3
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : TO-220AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 980mV @ 40A
If - Forward Current : 2 x 20A
Peak Reverse Voltage : 100V
Vf - Forward Voltage : 980mV @ 40A
Вес, г : 2.8
Основные характеристики диода Шоттки VS-43CTQ100-M3 : VS-43CTQ100-M3 Диоды и тиристоры / Диоды Шоттки / Сборки диодов Шоттки Корпус: TO-220AB, инфо: Диод Шоттки х2 100V 2х20А 0.67V общ. катод Диодная решетка 1 пара с общим катодом Шоттки 100V 20A сквозное отверстие TO-220-3