Термостат TRS3-50MLR00 Термостат TRS3-50MLR00
TRS3-50MLR00, Thermostat Switch, Reed Switch, TRS Series, Axial, 50 °C, Normally Open, 100 Vdc
устройства защиты
Термостат TRS3-50MLR00 фотография 1.
Технические характеристики
Термостат TRS3-50MLR00
Технические характеристики:
Maximum Differential Temperature: 10 C
Maximum Opening / Closing Current: 500мА
Maximum Opening / Closing Power: 35W AC / 10W DC
Maximum Opening / Closing Voltage: 140 VAC / 200 VDC
Minimum Opening / Closing Current: 1мА
Thermal Reed Switch Contact Type: Make
Thermal Reed Switch Terminals: Cables
Линейка Продукции: TRS Series
Максимальное Сопротивление Контакта: 0.15Ом
Температура Переключения: 50 C
Current Rating - AC: 0.5A (140V)
Current Rating - DC: 0.5A (200V)
Mounting Type: Chassis Mount
Package: Bulk
Switching Cycles: 100K
Switching Temperature: 122В°F (50В°C)
Termination Style: Wire Leads
Tolerance: В±4.5В°F (В±2.5В°C)