Микросхема TPS40056PWP Микросхема TPS40056PWP
TPS40056PWP, Микросхема
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема TPS40056PWP
Технические характеристики:
Base Product Number: TPS40056 ->
Clock Sync: Yes
Control Features: Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Sta
Duty Cycle (Max): 90%
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 100kHz ~ 1MHz
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (TA)
Package: Tube
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173"", 4.40mm Width)
Topology: Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 10V ~ 40V