Микросхема TPS40051PWP Микросхема TPS40051PWP
TPS40051PWP, Микросхема
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема TPS40051PWP
Технические характеристики:
Base Product Number: TPS40051 ->
Clock Sync: Yes
Control Features: Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Sta
Duty Cycle (Max): 94%
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 500kHz
Function: Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 2 (1 Year)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (TA)
Output Configuration: Positive
Output Phases: 1
Output Type: Transistor Driver
Package: Tube
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173"", 4.40mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Supplier Device Package: 16-HTSSOP
Synchronous Rectifier: Yes
Topology: Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 40V