Микросхема TL5001IP Микросхема TL5001IP
4.9 63
TL5001IP
микросхемы
Микросхема TL5001IP фотография 1.
Технические характеристики
Микросхема TL5001IP
Полное название: TL5001IP.
Технические характеристики:
Base Product Number: TL5001 ->
Clock Sync: No
Control Features: Dead Time Control, Frequency Control
Duty Cycle (Max): 100%
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 20kHz ~ 500kHz
Function: Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (TA)
Output Configuration: Positive
Output Phases: 1
Output Type: Transistor Driver
Package: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300"", 7.62mm)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Supplier Device Package: 8-PDIP
Synchronous Rectifier: No
Topology: Buck, Boost, Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.6V ~ 40V
Вид монтажа: Through Hole
Входное напряжение: 3.6 V to 40 V
Высота: 4.57 mm
Выходное напряжение: 1 V to 50 V
Выходной ток: 3 A
Диапазон рабочих температур: 40 C to + 125 C
Длина: 9.81 mm
Рабочий ток источника питания: 1.1 mA