Диод SPD2-550-1P0-R Диод SPD2-550-1P0-R
4.9 63
SPD2-550-1P0-R
диоды
Технические характеристики
Диод SPD2-550-1P0-R
Current - Short Circuit Rating (SCRR) : 200kA
Mounting Type : DIN Rail
Number of Poles : 1
Operating Temperature : -40В°C ~ 80В°C
Package : Bulk
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : SPD2 1P+0 ->
Type : Type 1, Type 2
Video File : SPD – Type 2 - Surge Protection Devices
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) : 550VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) : 2.5kV
Voltage - Protection Rating (VPR) : 2kV