Микросхема SN74LVCH16240ADL Микросхема SN74LVCH16240ADL
SN74LVCH16240ADL
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема SN74LVCH16240ADL
Технические характеристики:
Base Product Number: 74LVCH16240 ->
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
ECCN: EAR99
HTSUS: 8542.39.0001
Logic Type: Buffer, Inverting
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits per Element: 4
Number of Elements: 4
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (TA)
Output Type: 3-State
Package: Tube
Package / Case: 48-BSSOP (0.295"", 7.50mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: 74LVCH ->
Supplier Device Package: 48-SSOP
Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V