Микросхема SN74F245N Микросхема SN74F245N
SN74F245N, Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin PDIP Tube
микросхемы
Микросхема SN74F245N фотография.
Технические характеристики
Микросхема SN74F245N
Технические характеристики:
Base Product Number: 74F245 ->
Current - Output High, Low: 3mA, 24mA; 15mA, 64mA
ECCN: EAR99
HTSUS: 8542.39.0001
Logic Type: Transceiver, Non-Inverting
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Bits per Element: 8
Number of Elements: 1
Operating Temperature: 0В°C ~ 70В°C (TA)
Output Type: 3-State
Package: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300"", 7.62mm)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: 74F ->
Supplier Device Package: 20-PDIP
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V