Диод SMLJ26CA-TP Диод SMLJ26CA-TP
4.9 63
SMLJ26CA-TP
диоды
Диод  SMLJ26CA-TP  фотография.
Технические характеристики
Диод SMLJ26CA-TP
Полное название: SMLJ26CA-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 71.2A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse : 3000W (3kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-214AB (SMC)
Type : Zener
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 26V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода SMLJ26CA-TP : SMLJ26CA-TPCircuit Protection/ TVS - Diodes42.1V Clamp 71.2A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AB (SMC)