Диод SMCJ8.0A-13-F Диод SMCJ8.0A-13-F
4.9 63
SMCJ8.0A-13-F
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод SMCJ8.0A-13-F
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCJ8.0 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 110.3A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Affected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SMC
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 8.89V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 13.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 8V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода SMCJ8.0A-13-F : SMCJ8.0A-13-FCircuit Protection/ TVS - Diodes13.6V Clamp 110.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Изделие может называться: SMCJ8.0A 13 F SMCJ8.0A13F SMCJ8-0A-13-F SMCJ8,0A-13-FSMCJ8.0A-13-F, SMCJ8-0A 13 F SMCJ8-0A13FSMCJ8-0A-13-F.