Диод SMCJ1.5KE9.1A-TP Диод SMCJ1.5KE9.1A-TP
SMCJ1.5KE9.1A-TP
диоды
Технические характеристики
Диод SMCJ1.5KE9.1A-TP
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCJ1.5 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 113.4A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-214AB (SMC)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 8.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 13.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 7.78V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода SMCJ1.5KE9.1A-TP : SMCJ1.5KE9.1A-TPCircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 13,4 В, 113,4 А, Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AB (SMC)