Диод SMCG150A-E3/57T Диод SMCG150A-E3/57T
SMCG150A-E3/57T
диоды
Технические характеристики
Диод SMCG150A-E3/57T
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCG150 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 6.2A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-215AB (SMCG)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 150V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода SMCG150A-E3/57T : SMCG150A-E3/57TCircuit Protection/ TVS - Diodes243V Clamp 6.2A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-215AB (SMCG)