Диод SMBJ85CD-M3/H Диод SMBJ85CD-M3/H
4.9 63
SMBJ85CD-M3/H
диоды
Технические характеристики
Диод SMBJ85CD-M3/H
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ85 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 4.46A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AA (SMBJ)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 95.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 135V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 85V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию разные диоды и целое множество похожих товаров .
Основные характеристики диода SMBJ85CD-M3/H : SMBJ85CD-M3/HCircuit Protection/ TVS - Diodes135V Clamp 4.46A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AA (SMBJ)