Диод SMBJ75ATR Диод SMBJ75ATR
4.9 63
SMBJ75ATR
диоды
Диод  SMBJ75ATR  фотография.
Технические характеристики
Диод SMBJ75ATR
Полное название: SMBJ75ATR.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 4.9A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SMB (DO-214AA)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 75V
Основные характеристики диода SMBJ75ATR : SMBJ75ATRCircuit Protection/ TVS - Diodes121V Clamp 4.9A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа SMB (DO-214AA)