Защитный диод SMBJ64CA-E3/52 Защитный диод SMBJ64CA-E3/52
SMBJ64CA-E3/52, Диод защитный, 600Вт 64В
диоды
Защитный диод SMBJ64CA-E3/52 фотография 1.
Технические характеристики
Защитный диод SMBJ64CA-E3/52
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.50
Configuration : Single
Direction Type : Bi-Directional
Number of Elements per Chip : 1
Minimum Breakdown Voltage (V) : 71.1
Maximum Clamping Voltage (V) : 103
Maximum Reverse Stand-Off Voltage (V) : 64
Maximum Peak Pulse Current (A) : 5.8
Maximum Reverse Leakage Current (uA) : 1
Test Current (mA) : 1
Peak Pulse Power Dissipation (W) : 600
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 150
Supplier Temperature Grade : Commercial
Operating Junction Temperature (°C) : -55 to 150
Packaging : Tape and Reel
Pin Count : 2
Supplier Package : SMB
Standard Package Name : DO-214-AA
Mounting : Surface Mount
Package Height : 2.24(Max)
Package Length : 4.57(Max)
Package Width : 3.94(Max)
PCB changed : 2
Lead Shape : J-Lead
Iпи - пиковый импульсный ток : 5.8 A
Pppm - пиковое рассеивание мощности : 600 W
Vf - прямое напряжение : 3.5 V