Диод SMBJ14CD-M3/H Диод SMBJ14CD-M3/H
4.9 63
SMBJ14CD-M3/H
диоды
Диод SMBJ14CD-M3/H фотография.
Технические характеристики
Диод SMBJ14CD-M3/H
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ14 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 26.2A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AA (SMBJ)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 15.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 22.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 14V
Iпи - пиковый импульсный ток : 26.2 A
Pd - рассеивание мощности : 1 W
Pppm - пиковое рассеивание мощности : 600 W
Vf - прямое напряжение : 3.5 V