Диод SMAJ8.5A-TP Диод SMAJ8.5A-TP
4.9 63
SMAJ8.5A-TP
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  SMAJ8.5A-TP  фотография.
Технические характеристики
Диод SMAJ8.5A-TP
Полное название: SMAJ8.5A-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMAJ ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 27.7A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TA)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse : 400W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 8.5V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода SMAJ8.5A-TP : SMAJ8.5A-TPCircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 14,4 В, 27,7 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, DO-214AC (SMA)