Диод SMA5J18A-E3/61 Диод SMA5J18A-E3/61
4.9 63
SMA5J18A-E3/61
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод SMA5J18A-E3/61
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMA5J18 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 17.1A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse : 500W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 18V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода SMA5J18A-E3/61 : SMA5J18A-E3/61Circuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 29,2 В 17,1 А Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AC (SMA)