Преобразователь RUW15SL12C Преобразователь RUW15SL12C
DC/DC преобразователь RUW15SL12C
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Преобразователь RUW15SL12C фотография.
Технические характеристики
Преобразователь RUW15SL12C
Технические характеристики:
EU RoHS: Compliant with Exemption
Part Status: Obsolete
Type: Step Down
Number of Outputs: 1
Isolation: Isolated
Minimum Input Voltage (V): 16
Maximum Input Voltage (V): 160
Output Voltage (V): 12
Output Current (A): 1.25
Minimum Isolation Voltage: 5000VDC
Input/Output Type: DC/DC
Typical Standby Current (mA): 5.5
Switching Frequency (kHz): 100(Typ)
Switching Regulator: Yes
Load Regulation: 0.25%
Line Regulation: 0.5%
On/Off Logic: Positive
Minimum Operating Temperature (°C): -40
Maximum Operating Temperature (°C): 85
Product Weight (g): 105
Output Type: Fixed
Pin Count: 8
Mounting: Through Hole
Package Height: 20
Package Length: 50.8
Package Width: 50.8
PCB changed: 8
Lead Shape: Through Hole
Applications: ITE (Commercial), Railway
Base Product Number: RUW15 ->
Control Features: Enable, Active High
Current - Output (Max): 1.25A
ECCN: EAR99
Efficiency: 78.2%
Features: Remote On/Off, OTP, OVP, SCP
HTSUS: 8504.40.9580
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C
Package: Tube
Package / Case: 8-DIP Module
Power (Watts): 15W
REACH Status: REACH Unaffected
Series: RUW15 (15W) ->
Size / Dimension: 2.00"" L x 2.00"" W x 0.79"" H (50.8mm x 50.8mm x
Voltage - Input (Max): 160V
Voltage - Input (Min): 16V
Voltage - Isolation: 5kV
Voltage - Output 1: 12V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие преобразователи и похожие изделия.
Основные характеристики преобразователя RUW15SL12C : DC/DC преобразователь RUW15SL12CDC-DC преобразователиПримечание: !Изолированный модуль DC DC Converter 1 Выход 12В 1,25А 16В - вход 160В