Диод Шоттки RB751V40 Диод Шоттки RB751V40
RB751V40
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод Шоттки RB751V40
Полное название: RB751V40.
Технические характеристики:
Diode Configuration : Single
Number of Elements per Chip : 1
Brand : Nexperia
Package Type : SOD-323
Maximum Continuous Forward Current : 120mA
Mounting Type : Surface Mount
Maximum Forward Voltage Drop : 370mV
Pin Count : 2
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current : 200mA
Diode Type : Schottky
Peak Reverse Repetitive Voltage : 40V