Микросхема PRQ100W-Q48-S48-D Микросхема PRQ100W-Q48-S48-D
PRQ100W-Q48-S48-D
микросхемы
Микросхема PRQ100W-Q48-S48-D фотография 1.
Технические характеристики
Микросхема PRQ100W-Q48-S48-D
Технические характеристики:
Вид монтажа:: Through Hole
Входное напряжение:: 18 VDC to 75 VDC
Выходная мощность:: 100 W
Выходное напряжение-Канал 1:: 48 V
Выходной ток-Канал 1:: 2.1 A
Другие названия товара №:: 656-31365R
Минимальная рабочая температура:: -40 C
Напряжение изоляции:: 2.25 kV
Производитель:: CUI Inc.
Размер фабричной упаковки: Размер фабричной упаковки:: 24
Упаковка:: Tray
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Current - Output (Max): 2.1A
ECCN: EAR99
Efficiency: 93%
HTSUS: 8504.40.9580
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (With Derating)
Package: Tray
Package / Case: Quarter Brick
Power (Watts): 101W
RoHS Status: RoHS Compliant
Series: PRQ100W-D (100W) ->
Size / Dimension: 2.43"" L x 1.58"" W x 0.50"" H (61.8mm x 40.2mm x
Supplier Device Package: Quarter Brick
Type: Isolated Module
Voltage - Input (Max): 75V
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Isolation: 2.25kV
Voltage - Output 1: 48V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие микросхемы и похожие изделия.
Основные характеристики микросхемы PRQ100W-Q48-S48-D : PRQ100W-Q48-S48-DПитаниеПреобразователи постоянного тока в постоянныйПреобразователи постоянного тока в постоянный с изоляциейPRQ100W-D Isolated DC-DC ConvertersCUI Inc PRQ100W-D Isolated DC-DC Converters are 100W, high-density, quarter-brick DC-DC converters housed in a fully encapsulated case. The converters offer high efficiency of up to 94%, 2250V DC isolation, and an ultra-wide 4: 1 input range. The series is ideal for data, telecom, and industrial applications where a large amount of power is needed in a compact package. CUI Inc PRQ100W-D Isolated DC-DC Converters are EN 62368-1 certified.