Разъем PLB4G220002 Разъем PLB4G220002
4.9 63
PLB4G220002
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
разъемы, адаптеры
Разъем PLB4G220002 фотография.
Технические характеристики
Разъем PLB4G220002
Технические характеристики:
- Вид монтажа:***cable;
- Категория продукта:***цилиндрические защелкивающиеся разъемы;
- Количество контактов:***2 contact;
- Материал корпуса:***polysulfone(psu);
- Номинальный ток:***10 a;
- Параметры IP:***ip50;
- Подкатегория:***circular connectors;
- Покрытие контакта:***gold;
- Продукт:***connectors;
- Производитель:***itt cannon;
- Размер фабричной упаковки:***25;
- Серия:***pl;
- Сортамент провода:***20 awg;
- Тип выводов:***solder;
- Тип контакта:***socket(female);
- Тип продукта:***circular push pull connectors;
- Тип разъёма:***receptacle;
- Applications: Industrial, Medical, Testing Equipment & Measureme;
- Color: Gray, Red;
- Connector Type: Receptacle, Female Sockets;
- Contact Finish - Mating: Gold;
- Contact Finish Thickness - Mating: 20.0Вµin (0.51Вµm);
- Contact Material: Copper Alloy;
- Current Rating (Amps)***10A;
- ECCN: EAR99;
- Fastening Type: Latch Lock, Push-Pull;
- HTSUS: 8536.69.4020;
- Ingress Protection: IP50 - Dust Protected;
- Insert Material: Polyetheretherketone (PEEK);
- Moisture Sensitivity Level (MSL)***Not Applicable;
- Mounting Feature: Bulkhead - Front or Rear Side Nut;
- Mounting Type: Panel Mount;
- Number of Positions: 2;
- Operating Temperature***-50В°C ~ 150В°C;
- Orientation: 0В°;