Трансформатор PC-10-1000 Трансформатор PC-10-1000
PC-10-1000
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
трансформаторы
Технические характеристики
Трансформатор PC-10-1000
Полное название: PC-10-1000.
Технические характеристики:
Center Tap: No
Current - Output (Max): Parallel 2A, Series 1A
ECCN: EAR99
Height - Seated (Max): 41.27mm
HTSUS: 8504.31.4035
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
Mounting Type: Through Hole
Package: Bulk
Power - Max: 10VA
Primary Winding(s): Single
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Secondary Winding(s): Dual
Series: PC ->
Size / Dimension: 47.60mm L x 36.50mm W
Termination Style: PC Pin
Type: Laminated Core
Voltage - Isolation: 1500Vrms
Voltage - Primary: 115V
Voltage - Secondary (Full Load): Parallel 5V, Series 10V