Транзистор NSS20201LT1G Транзистор NSS20201LT1G
NSS20201LT1G
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор NSS20201LT1G
Полное название: NSS20201LT1G.
Технические характеристики:
Base Product Number : NSS20201 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 2A
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 200 @ 500mA, 2V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 150MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 460mW
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SOT-23-3 (TO-236)
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 100mV @ 200mA, 2A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 20V
Также на сайте zapadpribor.com представлено другие транзисторы и похожее оборудование.
Основные характеристики транзистора NSS20201LT1G : NSS20201LT1G Биполярный (BJT) транзистор NPN 20V 2A 150MHz 460mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)