Транзистор DSA340200L Транзистор DSA340200L
DSA340200L
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DSA340200L
Полное название: DSA340200L.
Технические характеристики:
Base Product Number : DSA3402 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 270 @ 10mA, 2V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 300MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SOT-723
Power - Max : 100mW
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : SSSMini3-F2-B
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 10mA, 200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 12V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные транзисторы и похожее оборудование.
Основные характеристики транзистора DSA340200L : DSA340200LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - SingleБиполярный (BJT) транзистор PNP, 12 В, 500 мА, 300 МГц, 100 мВт, поверхностный монтаж, SSSMini3-F2-B