Диод MSMCJ8.5CA Диод MSMCJ8.5CA
4.9 63
MSMCJ8.5CA
диоды
Диод  MSMCJ8.5CA  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMCJ8.5CA
Полное название: MSMCJ8.5CA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCJ8.5 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 104.2A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : DO-214AB (SMCJ)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 8.5V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию разные диоды и целое множество похожих товаров .
Основные характеристики диода MSMCJ8.5CA : MSMCJ8.5CACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 14,4 В, 104,2 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, DO-214AB (SMCJ)