Диод MSMCG170A Диод MSMCG170A
4.9 63
MSMCG170A
диоды
Диод  MSMCG170A  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMCG170A
Полное название: MSMCG170A.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCG170 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 5.5A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : SMCG (DO-215AB)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 170V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
 MSMCG170A - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMCG170A : MSMCG170ACircuit Protection/ TVS - Diodes275V Clamp 5.5A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа SMCG (DO-215AB)