Диод MSMBG6.5A Диод MSMBG6.5A
4.9 63
MSMBG6.5A
диоды
Диод  MSMBG6.5A  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMBG6.5A
Полное название: MSMBG6.5A.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBG6.5 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 53.6A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-215AA, SMB Gull Wing
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : SMBG (DO-215AA)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 6.5V
Также на сайте zapadpribor.com представлено другие диоды и похожее оборудование.
 MSMBG6.5A - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMBG6.5A : MSMBG6.5ACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 11,2 В, 53,6 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, SMBG (DO-215AA)