Транзистор MJH11019G Транзистор MJH11019G
MJH11019G, Транзистор
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор MJH11019G
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.29.00.95
Type : PNP
Configuration : Single
Number of Elements per Chip : 1
Maximum Collector-Emitter Voltage (V) : 200
Maximum Collector Base Voltage (V) : 200
Maximum Emitter Base Voltage (V) : 5
Maximum Base Emitter Saturation Voltage (V) : 3.8@150mA@15A
Maximum Continuous DC Collector Current (A) : 15
Maximum Collector-Emitter Saturation Voltage (V) : 4@150mA@15A|2.5@100mA@10A
Minimum DC Current Gain : 100@15A@5V|400@10A@5V