Транзистор DSC5G0200L Транзистор DSC5G0200L
DSC5G0200L
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DSC5G0200L
Полное название: DSC5G0200L.
Технические характеристики:
Base Product Number : DSC5G02 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 15mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 65 @ 1mA, 6V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 650MHz
Gain : 24dB
Mounting Type : Surface Mount
Noise Figure (dB Typ @ f) : 3.3dB @ 100MHz
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-85
Power - Max : 150mW
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : SMini3-F2-B
Transistor Type : NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 20V
На сайте zapadpribor.com также представлены другие транзисторы и похожие изделия.
Основные характеристики транзистора DSC5G0200L : DSC5G0200LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - RFРЧ-транзистор NPN 20V 15mA 650MHz 150mW Surface Mount SMini3-F2-B