Диод Шоттки MBRA1H100T3G Диод Шоттки MBRA1H100T3G
Диод Шоттки MBRA1H100T3G
диоды
Технические характеристики
Диод Шоттки MBRA1H100T3G
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Package Length : 4.32
Mounting : Surface Mount
Package Width : 2.6
Package Height : 2
PCB changed : 2
Lead Shape : J-Lead
Type : Schottky Diode
Configuration : Single
Maximum DC Reverse Voltage (V) : 100
Peak Reverse Repetitive Voltage (V) : 100
Maximum Continuous Forward Current (A) : 1
Peak Non-Repetitive Surge Current (A) : 50
Peak Forward Voltage (V) : 0.84@2A
Peak Reverse Current (uA) : 40
Minimum Operating Temperature (°C) : -65
Maximum Operating Temperature (°C) : 175
Packaging : Tape and Reel
Supplier Temperature Grade : Automotive
Automotive : No
Standard Package Name : DO-214-AC
Pin Count : 2
Supplier Package : SMA
Military : No
Конфигурация диода : Одинарный
Количество элементов на ИС : 1
Brand : ON Semiconductor
Тип корпуса : DO-214AC (SMA)
Maximum Continuous Forward Current : 1A
Тип монтажа : Поверхностный монтаж
Максимальное падение прямого напряжения : 760мВ
Число контактов : 2
Пиковый неповторяющийся прямой ток перегрузки : 50A
Diode Type : Шоттки
Peak Reverse Repetitive Voltage : 100V