Микросхема LTC3621EMS8E-3.3#PBF Микросхема LTC3621EMS8E-3.3#PBF
LTC3621EMS8E-3.3#PBF
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Технические характеристики
Технические характеристики:
Base Product Number: LTC3621 ->
Current - Output: 1A
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 1MHz
Function: Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Output Type: Fixed
Package: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) Exposed Pa
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Supplier Device Package: 8-MSOP-EP
Synchronous Rectifier: Yes
Topology: Buck
Video File: Introducing Power by Linear
Voltage - Input (Max): 17V
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие микросхемы и похожее приборы.
Основные характеристики микросхемы LTC3621EMS8E-3.3#PBF : LTC3621EMS8E-3.3#PBFIntegrated Circuits (ICs)PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching RegulatorsПонижающий импульсный стабилизатор IC Положительный фиксированный выход 3,3 В 1 1 А 8-TSSOP, 8-MSOP (0,118 дюйма, ширина 3,00 мм) Открытая площадка