Микросхема LT1501CS8-3.3 Микросхема LT1501CS8-3.3
LT1501CS8-3.3
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема LT1501CS8-3.3
Технические характеристики:
Base Product Number: LT1501-3.3 ->
Current - Output: 700mA (Switch)
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: Up to 500kHz
Function: Step-Up, Step-Up/Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: 0В°C ~ 70В°C (TA)
Output Configuration: Positive or Negative
Output Type: Fixed
Package: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: RoHS non-compliant
Supplier Device Package: 8-SOIC
Synchronous Rectifier: No
Topology: Boost, Cuk, Flyback
Video File: Introducing Power by Linear
Voltage - Input (Max): 20V
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию микросхемы , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики микросхемы LT1501CS8-3.3 : LT1501CS8-3.3Integrated Circuits (ICs)PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching RegulatorsИС импульсного регулятора Boost, Cuk, Flyback, положительный или отрицательный, фиксированный 3,3 В, 1 выход 700 мА (переключатель) 8-SOIC (0,154 дюйма, ширина 3,90 мм)