Микросхема LM3677LEE-1.8/NOPB Микросхема LM3677LEE-1.8/NOPB
LM3677LEE-1.8/NOPB
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема LM3677LEE-1.8/NOPB
Технические характеристики:
Base Product Number: LM3677 ->
Current - Output: 600mA
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 3MHz
Function: Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -30В°C ~ 85В°C (TA)
Output Configuration: Positive
Output Type: Fixed
Package: Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case: 6-UFDFN
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Supplier Device Package: 6-LLP (2.0x1.5)
Synchronous Rectifier: Yes
Topology: Buck
Voltage - Input (Max): 5.5V
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Основные характеристики микросхемы LM3677LEE-1.8/NOPB : LM3677LEE-1.8/NOPBIntegrated Circuits (ICs)PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching RegulatorsПонижающий импульсный стабилизатор IC Положительный фиксированный 1,8 В 1 Выход 600 мА 6-UFDFN