Микросхема LM2576T-15/NOPB Микросхема LM2576T-15/NOPB
LM2576T-15/NOPB
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема LM2576T-15/NOPB
Технические характеристики:
Base Product Number: LM2576 ->
Current - Output: 3A
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 52kHz
Function: Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Package: Tube
Package / Case: TO-220-5
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: SIMPLE SWITCHERВ® ->
Supplier Device Package: TO-220-5
Synchronous Rectifier: No
Topology: Buck
Video File: Wide VIN Power Design with LMZ3 SIMPLE SWITCHER Po
Voltage - Input (Max): 40V
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
Input Voltage MAX: 40V
Input Voltage MIN: 4V
Output Current: 3A
Output Voltage: 15V
Switching Frequency: 52kHz
Вес, г: 3.27
Основные характеристики микросхемы LM2576T-15/NOPB : LM2576T-15/NOPBМикросхемы / Микросхемы управления питанием / Импульсные преобразователикорпус: TO-220-5, инфо: Преобразователь постоянного тока понижающий 3 А вход 18...40В выход 15В 4% -40...+125°СПонижающий импульсный стабилизатор IC Положительный фиксированный выход 15V 1 Output 3A TO-220-5