Диод Шоттки FSV1045V Диод Шоттки FSV1045V
FSV1045V, Диод Шоттки [TO-277-3LD]
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод Шоттки FSV1045V фотография.
Технические характеристики
Диод Шоттки FSV1045V
Технические характеристики:
Brand : ON Semiconductor / Fairchild
Configuration : Single Dual Anode
Factory Pack Quantity : 5000
If - Forward Current : 10 A
Ifsm - Forward Surge Current : 300 A
Ir - Reverse Current : 220 uA
Manufacturer : ON Semiconductor
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TO-277-3
Packaging : Cut Tape or Reel
Product : Schottky Rectifiers
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Product Type : Schottky Diodes & Rectifiers
Series : FSV1045V
Subcategory : Diodes & Rectifiers
Technology : Si
Unit Weight : 0.004007 oz
Vf - Forward Voltage : 410 mV
Vr - Reverse Voltage : 45 V
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 45 V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды Шоттки и множество похожих изделий.
Между прочим это изделие иногда называют: FSV-1045V, FSV 1045V, FSV1045V, FSV-1045V,FSV 1045V.